Радио Милева

Луна Ѓогани во „Задруга 3“ откри непознати детали од вилата на Ражнатовиќ

Луна Ѓогани во „Задруга 3“ откри непознати детали од вилата на Ражнатовиќ
фото: принтскрин

Пејачката Луна Ѓогани едно време живееше во вилата на Ражнатовиќ каде што беше најдобра другарка со Анастасија, а во Вељко беше заљубена.

Луна во  „Задруга 3“ во разговор со нејзиниот татко и момче откри  непознати детали од куќата на Ражнатовиќ.

На прашањето колку помишнички има Цеца, Ѓогани одговори:

„Немаат многу. Пет, шест, често се менуваат. Вељко и Анастасија пораснаа со нив“ вели Луна.

фото: принтскрин

„Сега ќе породи сопругата на Вељко, детето ќе се вика Жељко“ додаде Ѓогани.

Што зборува Луна за некогашната нејзина пријателка може да погледнете тука.

За потсетување, Анастасија и Луна некогаш беа најдобри другарки и не се разделуваа, па Ѓогани многу време поминуваше во нивната вила.

 

Останати вести од Радио Милева