Радио Милева

Луна Ѓогани веднаш по „Задруга“ влегува во студио: Откриени сите детали за првата песна посветена на Слоба

Луна Ѓогани веднаш по „Задруга“ влегува во студио: Откриени сите детали за првата песна посветена на Слоба
фото: Никола томиќ

Луна Ѓогани по излегувањето од „Задруга 2“ ќе снима песна инспирирана од љубовната приказна со Слоба Радовановиќ.

На песната на Луна работи македонксиот композитор, а се е под контрола на Анабела Атијас.

„Анабела по „Задруговизија“ забележа дека Луна го наследила талентот на семејството, па направи се што може за да нејзината ќерка се занимава со пеење. Сите пари кои Луна ги доби релното шоу, поточно 20 000 евра, Атијас ги вложи во нејзините нови песни. Таа со продуцентите се договори за песните, а веќе првата е готова“ вели извор близок на семејството Ѓогани.

фото: Никола Томиќ

Анабела имала идеа да првата песна биде балада и да потсетува на нејзината љубовна приказна.

фото: тв пинк

„Бидејќи и сама се занимава со музика знае дека најдобро поминуваат песните кои имаат вистинска приказна. Бидејќи нејзината ќерка помина низ лош период поради врската со Слоба, таа инсиситраше првата песна на Луна да ја опишува борбата за љубов и агонија низ кој помина нејзината ќерка. Иако е свесна дека многу луѓе ја осудија Луна и дека таа е виновна за разводот со Слоба, Анабела со песната сака да каже дека Луна се кае и како се чувствувала во таа година речиси една недела“ вели изворот.

За потсетување, Луна беше во реалното шоу „Задруга“ каде што беше во врска со Слоба Радовановиќ, а сега повторно е реално шоу.

Останати вести од Радио Милева