Радио Милева

Луна Ѓогани: „Би сакала да бидам на пуст остров или на плажа со Новак Ѓоковиќ“

Луна Ѓогани: „Би сакала да бидам на пуст остров или на плажа со Новак Ѓоковиќ“
фото:ATA Images/танјуг/АП

Луна Ѓогани изминатиот петок ги снимаше првите кадри за својот спот и песна „Девети круг“, а од победата во „Задруга 2“ со полна пареа работи на почетокот на музичката кариера.

Социјалните мрежи пак, се преплавени со фотографии, коментари и прашања за српскиот тениски шампион Новак Ѓоковиќ.

-Сонував дека Луна тајно се гледа со Ѓоковиќ, но романсата им ја уништил земјотрес… гласи еден Твит на еден корисник кој Луна требало да го прокоментира.

фото:инстаграм

-Новак дефинитивно е една од најдобрите личности во Србија и пошироко. Мислам дека секоја девојка и жена би посакала да биде насамо со него на некоја плажа или на пуст остров, прокоментира Луна во емисијата „Еспресо Твитер.

Останати вести од Радио Милева