Радио Милева

Луна Џогани пристигна во Скопје, па порача: „Најубавиот ден во мојот живот“

Луна Џогани пристигна во Скопје, па порача: „Најубавиот ден во мојот живот“
фото: Принтскрин

Победничката на реалното шоу „Задруга 2“, Луна Џогани откако излезе од шоуто, одлучи да тргне по стапките на нејзината мајка Анабела.

Имено, Луна одлучи да започне музичка кариера и да ја сними својата прва песна.

По тој повод таа пристигна во Скопје и во студиото на Дарко Димитров со кого Луна ќе соработува.

фото: Принтскрин/инстаграм/лунаџогани

Таа во кратките приказни на „Инстаграм“ објави фотографија од студиото на Дарко и во описот напиша:

„Најубавиот ден во мојот живот“ порача Луна.

фото: Принтскрин/инстаграм

Не се сомневаме дека Димитров ќе направи одлична песна, а како ќе звучи останува да видиме.

Дотогаш погледнете дел од атмосферата од студиото и дел од песната на Луна.

Останати вести од Радио Милева