Радио Милева

Луна Џогани ќе биде водителка на „Задруга 3“?

Луна Џогани ќе биде водителка  на „Задруга 3“?
фото: Никола томиќ

Луна Џогани победи во реалното шоу „Задруга 2“, а дома си замина со 170 000 евра.

Меѓутоа, деновиве српските медиуми пишуваат дека Луна повторно ќе биде дел од новата сезона на реалното шоу. Овој пат нема да биде учесничка туку дел од водителскиот тим.

Бидејќи Луна зборуваше дека сака да биде водителка таа желба може наскоро да и се исполни, а во Белата куќа ќе влегува кога станува збор за одредни емисии.

 

View this post on Instagram

 

@nikola_trajkovicc ❤️

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Со оглед на тоа што сега фокусот и е на музичката кариера, таа ќе води емисии кога ќе нема настапи, а продукцијата смета дека на тој начин дека новата сезона ќе биде уште поинтересна.

Инаку новата сезона може да трае 12 месеци.

„Слушнав дека реалното шоу ќе трае 12 месеци“ изјави Матора за „Ало“.

Дали Џогани навистина ќе биде водителка останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева