Радио Милева
Филмски

Луксузниот дом на славниот пејач никого не остава рамнодушен: Ужива во вила од 23 милиони која има буквално сè (фото)

Луксузниот дом на славниот пејач никого не остава рамнодушен: Ужива во вила од 23 милиони која има буквално сè (фото)
фото:профимедиа

Музичарот Адам Левин од поп-рок групата „Марун 5“ го купи историскиот имот Монтесито за 22 700 000 американски долари. Изграден во 1923 година, имотот зафаќа 5,2 хектари и е дизајниран од познатиот архитект Џорџ Вашингтон Смит за еден од основачите на Монтезит.

Пазарната цена беше 29.500.000 долари, така што Адам успеа да преговара за попуст. Имотот се состои од главна резиденција во шпански стил, двокреветна куќа за гости, градинарска куќа и трособен стан над посебна гаража со пет автомобили.

фото:профимедиа

Има вкупно 9 спални соби и 11 бањи. Меѓу другото интересно, има и театар, винарија, визба, тениски павилјон, тераса покрај базен, зеленило и навидум огромни пространства на уредени тревници, како и поглед.

фото:профимедиа

Фронтменот на „Марун 5“и неговата сопруга, супермоделот Бехати Принслу, го купија имотот во престижниот дел на Монтесито во Калифорнија, каде живеат претежно познати личности.

фото:профимедиа

Имотот е надвор од пазарот со години. Главната зграда има површина од 12.000 квадратни метри, а се карактеризира со ентериер во европски стил со дрвени греди и заоблени прозорци кои се идеални за големи забави бидејќи има многу простор.

Дневната соба, со камин и отворен концепт со греди, се отвора однадвор со француска врата. Ал фреско опциите на отворено вклучуваат прекрасна чардак со камин и седење на отворено, прекрасна тераса, асфалтиран простор и градина.

фото:профимедиа

Главната спална соба има и камин, балкон и приватна бања со посебна када. Други погодности вклучуваат домашно кино и визба за вино. Покрај тоа, терените вклучуваат тениски павилјон, базен, тераса на базен, многу зеленило и уредени тревници.

Пејачот а знае и да тргува со недвижнини. Откако купи вила на Беверли Хилс во 2018 година за 34 милиони долари, а наводно потрошил 7.000.000 за нејзино реновирање, ја продал на Елен Деџенерис во 2019 година за 45.000.000 долари.

фото:профимедиа

Потоа, таа и нејзината сопруга Порсија де Роси продолжија со преуредување и неодамна го продадоа истиот дом за 53,5 милиони долари.

По нешто повеќе од две недели на отворен пазар, имотот веќе најде купувач. Левин поседува и резиденција што ја купи надвор од пазарот за недвижнини во 2019 година за 32.000.000 од Бен Афлек и Џенифер Гарнер, по нивниот развод.

Останати вести од Радио Милева