Радио Милева

Лудница во „Ѕвездите на Гранд“: Овој македонски кандидат направи нешто што никој го нема направено

Лудница во „Ѕвездите на Гранд“: Овој македонски кандидат направи нешто што никој го нема направено
фото: Принтскрин/јутуб

Оваа сабота ќе се одржи полуфиналната вечер на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ .

Кандидатите ќе имаат посебни перформанси и ќе направат вистински хаос на сцената на продукцијата.

На сцената ќе има и перја, и танчерки, се  и сешто. Меѓутоа, македонскиот кандидат Филип Пецовски ќе ги надмине сите, така што песната ќе ја изведе правејќи склекови.

фото: Принтскрин/јутуб

Како ќе изгледа тоа може да гледате во сабота на Канал 5 телевизија, а дотгаш погледнете ја најавата.

Останати вести од Радио Милева