Радио Милева

Лозано и „Некст Тајм“ со една фотографија ги направија љубопитни обожавателите

Лозано и „Некст Тајм“ со една фотографија ги направија љубопитни обожавателите

Неодамна со кригла пиво и мезе, рок дуото „Некст тајм“ и пејачот Влатко Лозаноски прославија за десетгодишното пријателство.

Близнаците и Влатко со фотографија на социјалните мрежи пред јавноста покажаа дека не се само колеги, туку одлично функционираат и за да споделат приватен разговор, да седат на јадење, да споделат некој совет еден со друг…

 

View this post on Instagram

 

10 years friendship !!! @martin_filipovski @vlatkolozanoski

A post shared by Stefan (@stefan_filipovski) on

Познато е дека гитаристот Мартин покрај љубовта кон музиката има голема пасија и кон фотографирањето. Па така, деновиве заедно со Лозано браќата избраа една локација која доста потсетува на природата каква што прикажаа од спотот на „Ја излези Ѓурѓо“ или „Слушам кај шумат шумите“, а Мартин фотографираше.

 

View this post on Instagram

 

Gjurgjo duet so Vlatko #comingsoon 😜 🤐 Muchacos

A post shared by Stefan (@stefan_filipovski) on

-Гурѓо дует со Влатко, напиша Стефан во објавата на фотографијата каде се заедно со Лозано, како и тоа дека засега не открива повеќе.

Што точно работат „Некст тајм“ и Лозано, останува да видиме…

фото:инстаграм