Радио Милева

Лошото не бега од нив: Семејството Шаулиќ загубија уште еден член на семејството!

Лошото не бега од нив: Семејството Шаулиќ загубија уште еден член на семејството!
фото:принтскрин/ало.рс

Лошите денови за семејството Шаулиќ не завршуваат, а болката по загубата на пејачот само се засилува. Имено, пред неколку дена тие доживеаја уште една загуба – почина мајката на Гордана Шаулиќ.

Мајката на Гордана беше болна, последните неколку месеци од животот ги помина во старечки дома каде што семејството и ја смести.

Поради смртинот случај за задушница на гробот на Шабан Шаулиќ дојде само неговиот син Михаило.

Тој, однел цвеќе, запалил свеќа и некое време се задржал на вечното почивалиште на неговиот татко.

Инаку, кралот на народната музиика Шабан Шаулиќ почина на 17 фебруари оваа година, како последица од сообраќајната несреќа која се случи во Германија.

Останати вести од Радио Милева