Радио Милева

Лора Турунџиева јавно ги искажа своите емоции кон сопругот, а за тоа имаше важен повод (фото)

Лора Турунџиева јавно ги искажа своите емоции кон сопругот, а за тоа имаше важен повод (фото)
фото:инстаграм

Децата на познатите секогаш се интересни за јавноста, па нивната популарност задолжително доаѓа уште од самото раѓање.

Лора Турунџиева, ќерката на Сузана Турунџиева и Александар Маленко, пред неколку месеци стана млада мајка, се омажи веднаш по матурата, а тоа дополнително беше привлечено за љубопитните.

Сега нејзиниот свет се врти само околу малиот Јаков, кој веќе е потпораснато бебенце кое е секојдневната животна искра на мама и тато.

фото:инстаграм/лора турунџиева

Времето брзо лета, па помина точно една година откако Лора и нејзиниот сопруг Филип и официјално стапија во брак.

По тој повод, убавата Лора на својот Инстаграм ги искажа своите емоции кон саканиот.

фото:инстаграм/лора турунџиева

-Прва годишнина. Ти си мојата љубов, татко на нашиот син, мојата среќа, мојата душа!

фото:инстаграм/лора турунџиева

За потсетување, Филип ја запроси Лора покрај базен,а многу наскоро по свршувачката тие објавија дека подготвуваат свадба, но и дека чекаат бебе.

Останати вести од Радио Милева