Радио Милева

Лоба и Љупка Митрова во ист празничен стајлинг – само кај едната проѕирно од горе до долу (фото)

Лоба и Љупка Митрова во ист празничен стајлинг – само кај едната проѕирно од горе до долу (фото)
foto:instagram

Едната пејачка, другата модна блогерка и инфлуенсерка на социјалните мрежи, но и двете кога е изгледот во прашање за новогодишната вечер, им беше доста сличен.

Имено, Викторија Лоба и Љупка Митрова избраа на себе да имаат ултра впечатлива тоалета со нанижана мониста во вид на реси со кој дополнително ги привлекуваа погледите.

foto:instagram/viktorijaloba

foto:instagram/viktorijaloba

Лоба беше нешто подискретна бидејќи фустанот само ја нагласуваше нејзината витка линија, додека пак Љупка имаше доста сличен фустан, но проѕирен од кој ѕиркаше нејзината долна облека.

 

View this post on Instagram

 

NEW YEAR 🥳2019🥳

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

Ваквиот изглед не пропуштија да го овековеначат за на социјалните мрежи каде добија доста комплименти на сметка на изгледот, особено девојката на Дарко Спејко чиј фустан го поскаа многу дами.

Која повеќе ви се допаѓа?