Радио Милева
надарена и страсна

Љупка Митрова заврши на „гинеколошка справа“! (ВИДЕО)

Љупка Митрова заврши на „гинеколошка справа“! (ВИДЕО)

Модна блогерка, инфлуенсерка, модел… ама и една од најзгодните струмичанки. И не само струмичанки, туку Љупка Митрова важи за една од најзгодните жени во Македонија воопшто и покрај тоа што веќе има родено две деца. Убавината можеби е дарба од Бога, ама нејзиното одржување сигурно не паѓа од небо.

Телото, снагата и особено бујните атрибути треба да се негуваат и одржуваат, пред се за добро да те служат и уште подобро да изгледаат. Позната по својот неодолив сексапил, најмногу изразен преку долгите нозе и големиот, заоблен и речиси совршено извајан задник, Љупка иако не е во тинејџерски години, секојдневно покажува дека се’ уште „не име се дава“ на многу помладите девојки и со нив може и тоа како успешно да се носи!

Но, за да го постигне тоа, оваа дама „кисне“ во теретана! Заради физичката кондиција и одржувањето на своето тело, Љупка  се фаќа смело во костец и со најтешките вежби.

Ако се прашувате од каде инфлуенсерката има така совршен задник, доказите се тука. „Црно на – бело“ во боја, видео во кое Љупка демонстрира како ја формира задницата своја. „Клекни-стани“ за совршено газе без маани…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

А, тежина околу вратот,  само го зголемува ефектот за што позаоблена, позатегната и покрената задница на струмичката убавица. Впрочем и зимава, на убавото газе треба да се внимава!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

Долгите тенки нозе, исто така треба да се негуваат. Пред козметичариките и козметичките третмани да ја земат работата во свои раце, треба да се зацврснат мускулите на убавите нозе.

За тоа велат, нема подобра направа од „гинеколошката справа“! Така барем ја нарекуваат, заради природата на својата работа: седечка поза и собрани, па  раширени нозе… Ем корисно, ем практично, зашто може да ти се најде… уште вечерва!

Затоа, колку што можеш повеќе, толку подобро… А на Љупка како искусна жена тоа и оди најдобро! Надарената струмичанка очигледно ја бива, зашто и додека вежба, се гледа дека Љупка знае да ужива!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

Останати вести од Радио Милева