Радио Милева
кога ќе те преплават емоциите...

Љупка Митрова носталгично се присети на денешниов ден: Тогаш со Спејко на свадба кај неговата бивша, денес и самата бивша… и таа и невестата! (ФОТО)

Љупка Митрова носталгично се присети на денешниов ден: Тогаш со Спејко на свадба кај неговата бивша, денес и самата бивша… и таа и невестата! (ФОТО)

Кога емоциите ќе ги поттикнат сеќавањата, сликите од минатото бргу поминуваат низ главата како премотан филм, застанувајќи само на оние, кои оставиле најголем впечаток и најмногу допираат.

Љупка Митрова листајќи по календарот на спомените дојде и до денешниот ден… пред две години! На овој ден не беше дома и не беше сама… Беа заедно, со тогаш нејзиниот сакан, Дарко – Спејко! Далеку од дома, на едно необично место, на многу обична семејна веселба… На свадбата на Тина Шегетин – бившата девојка на Спејко со која се запознаа во „Големиот брат“. Тој ден згодната Тина се омажи! Стапи во брак со извесен Раца Јовановиќ , со кого се запознале во Подгорица, а со него живееја во Никшиќ каде беше и свадбата, по која планираа да се преселат во Виена, но…

Таму Љупка се појави како придружничка на Спејко, како тогашна негова голема љубов со кого беа неразделни. Токму на свадбата,  Љупка ги засени сите вклучувајќи ја и невестата, токму  променета во овој фустан… Црн, елегантен, тесен, припиен до телото, од проѕирна тантела низ кој се наѕираа црната танга и бујните телесни атрибути на тогашната девојка на „блискиот пријател“ на невестата… Токму тогаш и таму Љупка и го „украде свадбеното шоу“ на Тина, зашто беше главна, беше постојано во фокусот на вниманието на сватовите и гостите, но и на тамошните медиуми кои ја пренесоа веста ширум регионот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

Денес, две години подоцна на истиот ден ништо повеќе не е исто… Спејко за струмичката инфлуенсерка и модел е „љубовно минато“, а и невестата повеќе не е во брак, по информациите за неодамнешниот развод на Тина Шегетин и враќањето да живее во Белград, каде наскоро со сестра и Барбара треба да отворат свој салон за убавина.

Остана само елегантниот црн фустан… И спомените низ времето, преку сеќавањата, фотографиите и видеата по кои денес посегна атрактивната, згодна и сексапилна… но и очигледно, се’ уште носталгична Љупка Митрова!

Останати вести од Радио Милева