Радио Милева
Животот пишува романи

Љубовта победила иако не се виделе 20 години: Кнез ја запознал на настап во Париз, а откако се развел судбината повторно ги споила (фото)

Љубовта победила иако не се виделе 20 години: Кнез ја запознал на настап во Париз, а откако се развел судбината повторно ги споила (фото)
фото:ненад кнез/инстаграм принтскрин

Пејачот Ненад Кнежевиќ Кнез стави крај на неговиот 17-годишен брак со неговата прва сопруга Нина во 2013 година, а потоа тој најде „нова љубов“.

Тие се запознаа пред повеќе од дваесет и пет години на една од настапите на Кенз во Париз, каде Татјана, родена во Парачин, живееше и работеше цели 35 години. Во тоа време немаше поволни околности за да започне нивната романса, па секој продолжи по својот пат. Судбината утврди дека двајцата нема да се гледаат во следните дваесет години, и двајцата продолжија понатаму и имаа и две ќерки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Knez (@kneznenad)

Сепак, пред неколку години, во мај, следеше судбинска средба.

– Се видовме во Параќин, му пријдов на Ненад и го прашав дали се сеќава на мене. Му реков дека се сретнавме во Париз пред дваесет години и дека тогаш му открив дека таму ме викаа Тина, а тој ми одговори дека прави песна наречена „Тина бамбина“. Тој беше малку внимателен, но одговори дека се сеќава на тој момент – рече Татјана, а Кнез потврдува дека навистина било така.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Knez (@kneznenad)

– Се сетив, се разбира, беше клучно тоа да беше „Тина“ и концертната сала каде што се сретнавме, што е незаборавно. Имам фотографска меморија. Таа тогаш беше исклучително згодна, како што е и денес – додаде Ненад со насмевка.

После тоа започна нивната романса, па дури и денес уживаат во хармоничен однос.

Останати вести од Радио Милева