Радио Милева
Силна љубов

„Љубовта кон Ана не се изгуби“: Раста ја отвори душата и откри што чувствува за екс-сопругата

„Љубовта кон Ана не се изгуби“: Раста ја отвори душата и откри што чувствува за екс-сопругата
фото:инстаграм при нтскрин

Стефан Ѓуриќ Раста отворено зборуваше за своите чувства кон неговата поранешна партнерка, пејачката Ана Николиќ, со која ја има ќерката Тара.

Раперот ја запознал пејачката на снимањето на нејзиниот албум и, како што вели, тие веднаш се почувствувале.

– Се запознавме на снимањето на нејзиниот албум, таа дојде и почувствувавме, функционираше, беше заемно. Веднаш бевме неразделни, поминувавме од 00 до 24 заедно. Живеевме за истата цел и се чувствува, не можете да ги лажете луѓето, тие се помируваат со она што го чувствуваат. Лажењето или глумењето е краткотрајно. Бевме двојка и ако беше само љубов, ќе беше така. Јас го направив тоа од љубов. Ќе бидеме заедно одреден живот во некоја форма и не можам да немам никакви емоции кон мајката на моето дете дури и по сето она што го поминавме. Понекогаш само емоциите и страста не се доволни за да функционираат, особено кога детето се појавува во приказна. Никогаш не го разбрав тоа кога луѓето ми велеа, а потоа станав свесен и мојот начин на размислување за животот се смени. Љубовта не беше изгубена, тоа беше премногу Љубов и страст, а во животот не пречекаа сериозни работи за кои не би биле подготвени. Неверојатно се чувствувавме и кога не зборуваме, но страста и љубовта не се доволни за хармоничен брак – рече Раста за „Курир.рс“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 👑RASTA I ANA👑 (@rasta_i_ana)

Раста откри и како Ана го освоила.

– Најмногу ми се допадна Ана на првиот потег, не мерејќи ги нејзините емоции, што ќе се случи, сè на неа прво и искрено. Навистина ми се допадна тоа и кога ќе го видиш во некого ако си подготвен да бидеш со таква жена, тоа е нешто што го цениш. Бев во свет во кој сите глумат, а односот со неа е таков каков што е, нема ништо зад сцената – заклучи пејачот.

Останати вести од Радио Милева