Радио Милева

Љубовните јадови како најдобра диета: Еве колку ослабе Милица Тодоровиќ по разделбата со Петар Стругар (фото)

Љубовните јадови како најдобра диета: Еве колку ослабе Милица Тодоровиќ по разделбата со Петар Стругар (фото)
фото:милица тодоровиќ/инстаграм/принтскрин

Милица Тодоровиќ е една од оние јавни личности која има различни физички трансформации. Додека беше тинејџерка, па дури и малку подоцна, таа имаше одлична фигура, а папараците кои ја „фатија“ на плажите не можеа да најдат никакви забелешки за неа.

Сепак, без разлика дали возраста, стресот, љубовните јадови или комбинацијата од тоа, ја наведоа Милица да варира во тежина.

Додека беше во врска со актерот Петар Стругар, видливо доби повеќе килограми, но велеше дека не и пречи. Сепак, како што обично се случува кога врската е раскината, Милица преврте нов лист, кој може да се види на нејзината фигура.

фото:милица тородоровиќ/инстаграм/принтскрин

Таа на својот Инстаграм објави неколку фотографии од прослава, каде што беше заедно со колешката и пријателка Славица Чуктераш, а од приложеното де гледа дека ослабела.
Во таа пригода, пејачката носеше маица и фармерки, но половината и колковите изгледаа значително намалени за разлика од претходно.

Останати вести од Радио Милева