Радио Милева

Љубовниот текст ја погоди Милица Тодоровиќ право во срце, па заплака! (фото)

Љубовниот текст ја погоди Милица Тодоровиќ право во срце, па заплака! (фото)
фото:инстаграм/милица тодоровиќ

Милица Тодоровиќ неодамна призна дека пред два месеци ја завршила петгодишната емотивна врска со Милош Пауновиќ.

– Вистината е, јас веќе не сум во контакт со Милош, се разделивме пред два и пол месеци. Сè е сè уште свежо и болно како и секоја разделба, па решив извесно време да се повлечам од медиумската сцена за да се подготвам за сите оние предизвици што ме чекаат од есен или зима. Ви благодарам на сите медиуми и луѓе што разбравте и бевте со мене. Се дружиме наскоро – таа откри во соопштението за медиуми Милица пред една недела.

фото:инстаграм/милица тодоровиќ

Освен изјавата за „Стори“, пејачката не се огласуваше по тој повод, но, судејќи според коментарите на социјалните мрежи, сосема ја погоди песната „”Љубав мање“, која е објавена во работна, акустична верзија.
Тодоровиќ сега влезе во студиото и ја сними финалната верзија, а, како што истакна таа и текстописецот Бане Опачиќ, „толку е добра што им потекоа солзи“.

Сепак, други шпекулираат дека Милица е под влијание на самиот текст, кој е многу близу до нејзината сегашна состојба.

– Ги ставам рацете заедно за да не ме измамат и да те допрат за крај. Јас си го врзав срцето во мислата за прошка. Најлошата заблуда од најдобрите години, заради тебе, пукнав, чекав ноќе преку прсти да гледам, сè ми помина преку нос. Мене срцето ми вели: „Чекај малку!“ И умот ми вели: „Бегај, будало!“. – гласи текстот на оваа песна, од која Тодоровиќ пролеа солзи.

Останати вести од Радио Милева