Радио Милева
Не сака брак

Љубовната приказна на Опра Винфри: Заедно се повеќе од три децении, но никогаш не му кажала „да“ (фото)

Љубовната приказна на Опра Винфри: Заедно се повеќе од три децении, но никогаш не му кажала „да“ (фото)
фото:опра винфри/инстаграм

Таа направи интервју над интервјуата, му покажа на светот дека сè уште нема и нема рамна и се врати во својот мирен живот во кој централното место го заземаат градината, домашните миленици и еден посебен човек. Љубовната приказна на Опра Винфри не е како сите други …

Бурата што татнеше низ целата планета по „интервјуто на деценијата“ сè уште не се смирува. Во изминатата година, многумина се обидоа да ја „изнудат“ исповедта од принцот Хари и Меган Маркл, но не успеаја во тоа. Меѓутоа, кога Опра Винфри понуди да го стори тоа, тие не размислуваа долго. И не погрешија. Шоуто не само што го сруши рекордот на гледаност, туку ја остави планетата без зборови, а да не зборуваме за Бакингемската палата.

фото:профимедиа

Продуцентската куќа на Опра „Харпо“ (нејзиното име е напишано наназад), која ги продаваше радиодифузните права на каналот „CBS“, е одговорна за сегашниот мега-специјал, кој го гледаа десетици милиони гледачи со широко отворени очи и уши . Според гласините, таа собрала девет милиони долари. Импресивно. И доволно за да не стори ништо повеќе до крајот на нејзиниот живот, а не во следниот, иако има многу поголема сума на нејзината сметка во банка.

Кога се повлече од малите екрани, доби повеќе време да се посвети на некои други страсти – домашни миленици, патувања, недвижнини … Ужива во уредување градини, градинарство, совршено поминување во кујната и пишување готвачи. И рецептот за неговиот успех, кој им го препорачува на другите, е опишан како што следува:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oprah Daily (@oprahdaily)

– Никогаш не поставувам аларм, тоа ми пречи. Се будам сам околу шест часот, а секое утро мојата прва мисла е: „Жива сум. Благодарам “.

‘Љубовната приказна на Опра Винфри трае 35 години. Таа никогаш не ја официјализирала врската. Односот со бизнисменот Стедман Греј не го смета за традиционален, туку за „духовен“. Таа сфати дека не сака да се омажи во моментот кога ја запросија. После тоа, тие повеќе никогаш не го спомнаа зборот брак.

фото:профимедиа

– Тогаш се запрашав: „Боже, дали навистина треба да се омажам? “ Не сакам да бидам мажена, во тој случај не би можела да го живеам животот што го создадов. Стедман, ти си најубавиот човек што некогаш сум го сретнала. Ти благодарам што остана и сè што сум и ќе бидам,вели Опра.

 

Останати вести од Радио Милева