Радио Милева

Лина Пејовска направи впечатлива промена на изгледот (фото)

Лина Пејовска направи впечатлива промена на изгледот (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм/линапејовска

Младата пејачка Лина Пејовска ја освои публиката со своите вокални способности во регионалните музички шоуа во кои се претстави во одлично светло.

Таа е активна на социјалните мрежи каде што своите повеќе од 67 000 следбеници ги известува за нејзините активности, ангажамани, нови проекти…

Овој пат таа направи впчеталива промена. Имено, таа својата коса ја офарба во кафеава боја и премина во бринети.

фото: Принтскрин/инстаграм/линапејовска

Откако стана бринета, на косата и додаде екстензии во посветла нијанса кои одлично и прилегаат.

фото: Принтскрин/инстаграм/линапејовска

Како ви се допаѓа во Пејовска во вакво издание?

Останати вести од Радио Милева