Радио Милева
Ревија околу елка

Лила во специјален новогодишен моден едиторијал: Позираше во повеќе модели, но во еден фустан изгледа бомбастично! (видео)

Лила во специјален новогодишен моден едиторијал: Позираше во повеќе модели, но во еден фустан изгледа бомбастично! (видео)
фото:лила филиповска/инстаграм принтскрин

Познато е дека нашата популарна ТВ водителка и инфлуенсерка, Лила Филиповска, е голем љубител на модата и уникатните креации, особено со македонски потпис.

Лила долги години наназад соработува со модната куќа „Елена Лука“ кои се грижат за нејзиниот изглед пред камера. Овој пат по повод Нова Година, Лила го посети модниот салон на својата пријателка и соработничка Елена Пандева со специјална причина – да сними празничен едиторијал.

фото:лила филиповска/инстаграм принтскрин/елена лука

Откако беа избрани парчињата за презентазија или модна ревија околу елката, Лила почна со облечи-соблечи снимајќи го специјалното новогодино модно видео кое се најде на нејзиниот Инсатграм профил каде напиша:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

-Оваа Нова Година нема да биде како ниедна до сега, но тоа не значи дека не треба да се дотерате и да блескате. Јас одучив и овојпат да блескам во сјајот на најдобрата модна куќа „Елена Лука“ и уникатните парчиња на мојата другарка, соработничка и креаторка секогаш чекор пред останатите. Затоа, направивме еден специјален новогодишен едиторијал за да можете и вие да одберете парче во кое ќе бидете посебни и секогаш уникатни и со стил да излезете од годината што сите сакаме што побрзо да ја заборавиме … Љубов драги пријатели, порачува Лила.

фото:лила филиповска/инстаграм принтскрин/елена лука

Од повеќето свечени парчиња во кои чекореше и позираше како манекенка, во црвениот фустан со висок шлиц, Лила едноставно доминареше!

Останати вести од Радио Милева