Радио Милева

Лила во „грчка поза“ на јахта: Грчкото знаме на погрешно место или водителката ја наместија во грешен кадар? (ФОТО)

Лила во „грчка поза“ на јахта: Грчкото знаме на погрешно место или водителката ја наместија во грешен кадар? (ФОТО)

Лила со  посака малку да се одмори од се’, па реши да си даде оддишка на душата и умот, на викенд во Солун.

Држејќи се до максимата: „Ако се најдеш себе си во погрешна приказна – напушти ја“, Лила реши да смени друштво, ама не и старите добри навики.

Поглед на море од тераса на еден од најпознатирте хотели во самиот центар на Солун, па малку прошетка со јахта по егејот и се разбира, сето тоа овековечено за на социјалните мрежи, за спомен и долго сеќавање…

Арно ама каква поза, такви спомени, велат. А позата на Лила легната на јахта – божествена. Морско синило, едноделен костим за капење со длабоко деколте од кое љубопитно ѕиркаат надградените адути на водителката, која ужива со чаша скапо шампањско на јахтата и секако, знамето кое означува во чии води е пловилото.

Се’ е потаман и правилно распоредено, освен позата на водителката или поточно кадарот во кој, оној што ја сликал, ја фатил или наместил… за фотографирање, без да и каже!

Зашто ако подобро загледате и самите ќе видите каде завршува мини јарболот на грчкото знаменце? Лила со „Моет“ пред себе и со… „то пустињето“ зад себе?

„Моет? З’ш да не моет, баш е секси“ – што би рекле охриѓани каде Лила потоа замина да се доолабави, во хотелот на својата матична  ТВ куќа и фирма!