Радио Милева

Лила Филиповска до синот: „Можеби сум те родила, но не се сеќавам

Лила Филиповска до синот: „Можеби сум те родила, но не се сеќавам

Родендените , посебно на оние најблиските се посебно важни и сакаме тој ден да се чувствуваат убаво и посебно.

Синот на македонската водителка на „Се или нешто“, Лила Филиповска, Филип Филиповски вчера го прослави својот роденден.

По тој повод  Лила во кратките приказни на Инстаграм кои траат 24часа сподели фотографија – колаж на која е заедно со нејзиниот син, а во описот на фотографијата напиша „Можеби сум те родила, но не се сеќавам. Најсреќен роденден човеку на мојот живот. Те сакам“, напиша Лила.

Инаку, Филип е син на Лила од првиот брак, а воедно и најголема поддршка на водителката.

фото: принтскрин