Радио Милева
Со вистинскиот

Лидија Вукиќевиќ проговори за помладиот партнер: „Се обидував да не се предавам секому, а младиот партнер ми внесе нова радост!“

Лидија Вукиќевиќ проговори за помладиот партнер: „Се обидував да не се предавам секому, а младиот партнер ми внесе нова радост!“
фото: лидија вукуќевиќ/инстаграм принтскрин

Актерката Лидија Вукиќевиќ, откри дека конечно пронашла партнер кој и одговара.

– Мојот помлад партнер ми донесе нова радост. Ми требаше некој како мене, не верувам во привлекување спротивности. Не треба да се смирувам, туку партнерот да ме следи на мојата бранова должина. Кој се обиде да ме спушти на земја, се спушти самиот себеси, многу понизок од мене – вели актерката и додава:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

– Јас сум класична емотивна личност, но со емоциите мора да се управува добро. Се обидувам да не се предадам на секого и неодамна сфатив дека многумина ме гледаат како социјална институција, затоа што можам да слушам, емпатична сум и апсорбирам како сунѓер, што на крајот негативно влијае на мене. Одлучив да направам избор кога треба да го сторам тоа – заклучува таа за „Стори“.

Останати вести од Радио Милева