Радио Милева

Лидија Вукиќевиќ на денот на својата свадба изгледаше вака (фото)

Лидија Вукиќевиќ на денот на својата свадба изгледаше вака (фото)
foto: printscreen/instagram

Познатата српска актерка во 1991 година се венчала со Митро Мркели, а за таа прилика беше облечена во многу модрена веначница.

Откако се појави на јавната сцена, Лидија Вукиќевиќ важи за една од најзгодните и најсексипилните дами. За неа годините како да се само бројка, па актерката како воопшто да не се променила.

 

View this post on Instagram

 

Zadovoljstvo je u negovanoj koži lica i tela @laserskicentargala 👋😘

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) on


Лидија на своите 29 години заплива во брачните води со познатиот фудбалер Митро Мркели со кого има два сина.

Меѓутоа, на нивниот брак заврши 9 години кога поглемиот син Андреј бил во трето одделение, а Давид имал три години.

На „Инстаграм“ се појави фотографија од свадбата на Лидија, па еве како изгледала во венчаница.

 

View this post on Instagram

 

#lidijavukicevic #mrkela #1991 #vencanje #rarephoto #jugoslavija #boljizivot

A post shared by @ foto.nostalgija on