Радио Милева

Лидија Кочовска проговори за својот емотивен живот: „Среќна сум“

Лидија Кочовска проговори за својот емотивен живот: „Среќна сум“

Пејачката Лидија Кочовска со години нема снимено нова песна, а повеќе не се ни појавува на фестивали како некогаш.

Лидија која работи во Македонската опера и балет, истакна дека и понатаму се занимава со музика и пее. Имено, за порталот „Убавина и здравје“, Лидија откри дека поп сцената не ја заслужува и затоа бира каде ќе пее.

„ Јас цело време пеам, но бирам каде. Фестивалите не ме заслужуваат, после мојот последен настап на „Макфест“ решив да се повлечам и фестивалската сцена да им ја препуштам на младите, искрена е Лидија.

Од друга страна, кога станува збор за нејзиниот приватен живот пејачката вели дека нема момче, но дека е среќна.

Ќе објавиш слика на социјалните мрежи со другар и веднаш ти вадат муабет дека ти е дечко. Ние сме само пријатели, во моментов сум сама, но среќна. Не велам дека не сакам да се заљубам, но се во свое време“ вели Кочовска за „Убавина и здравје“.

Лидија зад себе има еден брак, а во едно интервју објасни дека потписот не и значи ништо.  Таа потенцираше доколку би се појавил и потенџијален партнер би живеела во вонбрачна заедница.