Радио Милева
„Сакам да ги прергнам луѓето кои ги сакам“

Лепа Брена за вакцинирањето: „Сите кај мене дома се вакцинираа, па дури и оние кои работат за нас“

Лепа Брена за вакцинирањето: „Сите кај мене дома се вакцинираа, па дури и оние кои работат за нас“
фото: инстаграм.лепа брена

Пејачката Лепа Брена проговори за вакцинацијата против коронавирусот и откри дека се вакцинирала поради себе и луѓето околу себе.

Пејачката примаше вакцина, а потоа се и ревакцинираше.

„Сите во мојата куќа се вакцинираа, дури и оние кои работат за нас. Секој има право да одлучи што ќе прави. Сакам да ги прегрнам оние кои ги сакам“, вели Брена.

фото: блиц.рс

Брена по вакцината направила антитела, а резултатот бил 18 000.

Инаку, како што откри на социјалните мрежи, пејачката по една годишна пауза за своите фанови подготвува нешто специјално, односно старите песни ги преработува во нови аранжмани.

Останати вести од Радио Милева