Радио Милева

Лепа Брена се расплака и го напушти снимањето на емисијата поради Дивна Карлеуша (фото)

Лепа Брена се расплака и го напушти снимањето на емисијата поради Дивна Карлеуша (фото)

Лепа Брена беше гостинка во емисијата на „Ѕвезде Гранда Специјал“.

На почетокот на емисијата, Саша Поповиќ изрази сочуство до Јелена Карлеуша поради смртта на нејзината мајка, Дивна Карлеуша.

Тој во емисијата пушти видео со фотографии од Дивна Карлеуша, а во позадина пееше песната од Лепа Брена, „Ја немам други дом“.

фото: Принтскрин/јутуб

Лепа Брена не можеше да ги задржи солзите и ја напушти просторијата за да се смири.

Потоа, се врати на снимањето, а Поповиќ изјави.

„Јас знам една работа Брено. Ова многу ја погоди Брена. Да е Дивна жива и да може нешто да каже од оној свет, ќе кажеше: „Сале, немој да тагувате, само весело. Јас секогаш ја сакав музиката, секогаш ги сакав пејачите, ве подржував сите. Ти благодарам Дивна„ изјави Поповиќ.

Целата емисија може да ја погледнете во продолжение.

Останати вести од Радио Милева