Радио Милева
необично сочувство

Лепа Брена се прости од Милена Дравиќ со… песна! (ВИДЕО)

Лепа Брена се прости од Милена Дравиќ со… песна! (ВИДЕО)

Целиот регион е завиен во црно поради заминувањето на Милена Дравиќ,  женската актерска легенда на југословенското и српското глумиште.

Од Милена наголемо се простуваат познатите личности, како нејзините колеги – актери, така и познати водители, пејачи…

Лепа Брена, на нејзиот “Инстаграм” профил, објави видео снимка на која пејачката ја изведува песната “Песна народна”, во која се појавуваат  Милена Дравиќ и нејзиниот пред две години порано починат животен сопатник и партнер на сцената, Драган Николиќ.

Во видеото што потоа беше снимено за РТС, Драган ја гушка и теши Милена плачејќи,  додека таа лупи и сече кромид.

 

View this post on Instagram

 

RIP Mileni Dravic😔

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Останати вести од Радио Милева