Радио Милева

Лепа Брена се огласи по повод породувањето на Александра Пријовиќ: „Сите сме пресреќни, со денови го очекувавме“

Лепа Брена се огласи по повод породувањето на Александра Пријовиќ: „Сите сме пресреќни, со денови го очекувавме“

Александра Пријовиќ и посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ денес станаа родители за прв пат.

Имено, утринава се породи Александра Пријовиќ и  на свет го донесе синот Александар.

Познатата пејачка се породила во приватна болница во Белград.

Пејачката, Лепа Брена, односно сопругата на Боба Живојиновиќ не може да ја сокрие среќата поради проширувањето на семејството.

фото инстаграм

„Сите сме пресреќни. Со желба го очекувавме секој ден. Добре ни дојде“ изјави Брена за „Блиц“.

Инаку, порадувањето на Александр поминало во најдобар ред, а мајката и бебето се чувствуваат одлично.

фото: M.Илиќ/рас србија

За потсетување, Александра и Филип неодамнаа купија куќа на Бежаниска коса каде ќе се преселат веднаш откако Пријовиќ ќе излезе од болница.

Лепа Брена не е биолошка мајка на Филип, но го чуваше и воспитуваше како да му е мајка, а тазе печениот татко им огромна почит кон пејачката.

Останати вести од Радио Милева