Радио Милева

Лепа Брена проговори за здравствениот проблем на Карлеуша: „И го препорачав мојот доктор“

Лепа Брена проговори за здравствениот проблем на Карлеуша: „И го препорачав мојот доктор“
фото: Принтскрин/инстаграм/лепабрена/карлеушастар

Лепа Брена заедно со сопругот Боба Живојиновиќ ужива на Црногорскиот брег каде што имаат јахта.

И покрај многубројните обврски, Брена е среќна што може да ужива заедно со семејството.

„Секогаш наоѓам време за одмор. Ова лето имам многу концерти, но не е исто кога имавме по два концерти на ден. Така да оваа е одлична кондиција за мене. Секогаш сум свежо одморена за мојата публика“ вели Брена за „Свет“.

 

View this post on Instagram

 

Moj prevoz od broda do obale❤️👍🍷Kosta😍👍❤️

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Пејачката Јелена Карлеуша има проблем со раскавицата на вратот, а на прашањето дали имала некој совет за неа, Брена вели:

„И реков што и како треба да направи. Ја советував да го контактира мојот доктор. Јелена е голем борец и верувам дека ќе оздрави“ вели Брена.

За потсетување, Јелена е и дел од жирито на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а досега неколку пати има изјавено дека Брена и била идол.

Останати вести од Радио Милева