Радио Милева

Лепа Брена откри како го прославува 1ви мај: „ Сè ова се прави само за него“ (видео)

Лепа Брена откри како го прославува 1ви мај: „ Сè ова се прави само за него“ (видео)
фото: принтскрин

Пејачката Лепа Брена како дете 1ви мај го одбележувала во кругот на семејството.

„Ние децата се игравме со лимон и портокал, игравме „жмурка“, а мажите сакаа да играат фудбал“ вели Брена.

Тоа не се променило ниту денес, кога и свое семејство кое неодамна доби нов член, односно Александра и Филип станаа родители на синот Александар.

фото: Принтксрин

„За денот на трудот, не се работи ништо. Тоа е златно правило“  почна да објаснува пејачката како се одбележува празникот во нејзиниот дом.

фото: принтскрин

„Во нашиот дом обично нешто подготвуваме на скара. Вообичаено тоа е некое јагне, прасе…тоа е акција која ја завршува машкиот дел од семејството. Мислам дека поради тоа ми е многу слатко“ призна пејачката.

На прашањето дали синот на Прија и Филип ќе е дел од прославата,таа одговори.

„Поради него се прави се ова“ истакна Брена.

Останати вести од Радио Милева