Радио Милева

Лепа Брена од сопругот доби подарок вреден 30 000 евра

Лепа Брена од сопругот доби подарок вреден 30 000 евра

Регионалната музичка ѕвезда Лепа Брена на 20 октомври ќе наполни 58 години, а роденденот ќе го прослави на нејзиниот концерт во „Штарк Арена“:

Брена веќе го доби првиот роденденски подарок од нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ. Како што пренесуваат српските медиуми, Боба и подарол на Брена микрофоно кој го имаат само осум светски ѕвезди меѓу кои Адел, Тејлор Свифт, Питбул, Бруно Марс…

 

View this post on Instagram

 

Pozdrav iz @dardanelislavija

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

„Точно е дека од Боба добив роденденски подарок. Тој гест навистина ми значи бидејќи малкумина знаат дека тој е мојата најголема поддршка во кариерата и како сопруга многу сум му благодарна“, вели Брена.

Како што пишуваат медиумите овој микрофон вреди 3 000 евра.