Радио Милева

Лепа Брена на плоштадот во Ница сними несекојдневна глетка (фото)

Лепа Брена на плоштадот во Ница сними несекојдневна глетка (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

Познато е дека Лепа Брена повеќе од еден месец е на одмор, а друштво и прави нејзиниот сопруг Боба, а неодамна им се приклучија и синот Виктор со девојката Сандра.

Фолк пејачката на социјалните мрежи често објавува фотографии покажувајќи го поминува времето.

Меѓутоа, овој пат пејачката на плоштадот во Ница снимаше несекојдневна глетка. Имено, најголемиот плоштад во Ница е преполн со склуптури.

фото: Принтскрин/инстаграм

Со оглед на тоа дека е време на пандемија, на лицето  на склуптурата има маска како знак на предупредување и одговорност од корона.

Брена овој момент го забележа со својата камера и го објави на социјалните мрежи.

фото: Принтскрин/инстаграм