Радио Милева

Лепа Брена на бесен мотор во куси шорцеви: Кој заборава ваква глетка? (видео)

Лепа Брена на бесен мотор во куси шорцеви: Кој заборава ваква глетка? (видео)

Изминатите неколку месеци српската пејачка Лепа Брена е носталгична по минатото, ако се суди според објавите кои постојано се редат на нејзиниот Инстаграм профил.

Таа годинава одбележува 35 години кариера, а веќе почна и со активна концерта турнеја.

 

View this post on Instagram

 

Golube…ŠTARK ARENA 20. okt BEOGRAD

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Во Скопје доаѓа на 15 декември, а сега на својот профил објави видео од спотот за песната „Сањам“, каде вози бесен мотор, а таа е уште „побесна“ кога е изгледот во прашање.

 

View this post on Instagram

 

Sanjam💪🤩👍20. Okt Stark Arena Beograd

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Облечена во куси шорецеви кои ги истакнуваат долгите нозе, Брена со тоа го најави концертот на 20-ти октомври во „Штарк Арена“ во Белград.

Кој ли може да го заборави овој нејзин изглед, особено не оние кое добро се сеќаваат на животот од поранешна СФРЈ.