Радио Милева
Секоја по својот пат

Лепа Брена и Зорица Брунцлик беа добри пријателки, но сега не сакаат очи да си видат

Лепа Брена и Зорица Брунцлик беа добри пријателки, но сега не сакаат очи да си видат
фото:јутјуб/принтскрин/хепи тв

Фолк sвездите Лепа Брена и Зорица Брунцлик беа добри пријателки многу години. Нивните семејства се дружеа, одеа да се посетуваат едни со други, а потоа сè се расипа во 2015 година.

Според Зорица, Лепа Брена не сакала контакт со неа откако го напушти жирито на „Ѕвездите на Гранд“ пред 5 години.

„Во каква врска сме? Ние воопшто не се поврзуваме. „Во моментот кога заминав, комуникацијата престана, бидејќи дефинитивно нема љубов без болка“, рече Брунцлик во „Ексклузив“ минатата година.
Пејачката откри и дека нејзината колешка наводно ја избегнувала на настани.

 

View this post on Instagram

 

❤️❤️😍

A post shared by Zorica Brunclik (@zoricabrunclik_official) on

„Прашајте ја зошто не зборува со мене. Се сретнавме на разни настани и таа вешто ме избегнуваше. Јас не сум нејзино ниво, иако и испратив кошница со цвеќиња за нејзиниот концерт. Не можам да се смирам со некој со кого не сум се расправала и не сум заинтересирана да и пријдам и да ја прашам: „Еј, зошто не зборуваме?“ Уморна сум од тоа “, вели Брунцлик.

Лепа Брена се држи до својот слоган „Јас го гледам мојот бизнис“, па затоа не ги коментираше зборовите на Зорица.

Останати вести од Радио Милева