Радио Милева

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ излегоа на вечера со неговата бивша сопруга, мајката на Филип Живојиновиќ (фото)

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ излегоа на вечера со неговата бивша сопруга, мајката на Филип Живојиновиќ (фото)
фото принтскрин

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ важат за еден од најскладните бракови на српската естрада.

И додека на почетокот, во медиумите ги разведуваа тие се заедно повеќе од 30 години.

Периодов се многу радосни бидејќи синот на Боба од првиот брак, Филип Живојиновиќ доби син, а Боба стана дедо.

Иако често во меидумите се пишуваше дека сегашната сопруга на Лепа Брена и неговата бивша Зорица, не се во добри односи, тие не се огласуваа по овие пишувања.

фото: принтскрин/инстаграм

Дека тоа не е точно и потврдува најновата фотографија. Имено, Брена и Боба моментално се во Мадрид, а таму излегоа на вечера со Зорица Накиќ и нејзиниот сегашен сопруг Иван Накиќ.

„Фамилијарно“ напиша Брена во описот на фотографијата.

Останати вести од Радио Милева