Радио Милева
негативни критики

Лепа Брена ги запрепасти фановите: „Изгледаш како страшило“

Лепа Брена ги запрепасти фановите: „Изгледаш како страшило“
фото: немања николиќ

Лепа Брена ги запрепасти своите фанови со изгледот и стајлингот кога се појави на снимање на една емисија.

Во прв план беше лошата шминка на нејзиното лице, па нејзините следбеници и порачаа дека изгледа како „страшило“.

Брена на снимањето пристигнала со луксузен автомобил, средена од глава до пети, За оваа прилика таа носела црн долг фустан и имала средена фризура.

фото: ата имагес

Меѓутоа, кога пристигнала во бекстејџ да дава изјави многумина биле шокирани. На светлината се гледале сите несовршености од нејзиното лице.

фото: ата имагес

Фотогорафиите од снимањето почнаа да кружат по социјалните мрежи, а многумина биле разочарани.

Најмногу негативни коментари доби на Инстаграм и Твитер.

фото: ата имагес

„Мене Лепа Брена ми изгледаше како страшило во синоќешното шоу на РТС. Грозно и е шминката. Шминкерот не ја погодил пудрата за нејзиното лице, изгледа суво, воопшто не е среден тенот. Жено, вложи во добар козметичар и третмани за лице“, е еден од коментарите.

Инаку, Лепа Брена ја прими вакцината против коронавирус и има антитела 18 000.

Останати вести од Радио Милева