Радио Милева

Лепа Брена беше луда по него: Еве како некогаш изгледаше Боба Живојиновиќ (фото)

Лепа Брена беше луда по него: Еве како некогаш изгледаше Боба Живојиновиќ (фото)

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ денес важат за еден од најдобрите и најпопуларните парови на јавната сцена.

Нивната љубовна приказна е позната на целиот Балкан, а денес важат за синоним за успешни луѓе, среќно семејство.

Тие се запознале пред 30 години, додека Боба бил еден од најпопуларните тенисери, а Брена најпопуларна пејачка во екс Југославија.

И додека двајцата биле на врвот на славата, со полни агенди на настапи и натпревари, популарниот пар успеа да ја одржи врската.

фото: Инстаграм

Во тоа време, Боба важел за згоден фраер, а Брена била луда по него. Тие се запознале на примиерата на филмот „Хајде да се волимо“.

Еве како некогаш изгледаше сопругот на Брена.

За потсетување, Брена и Бобо заедно имаат два сина, Стефан и Виктор, а од првиот Боба го има синот Филип кој во март ќе стане татко, а постариот Живојиновиќ ќе стане дедо.

 

View this post on Instagram

 

#boba #tenis #brena #jugoslavija #nostalgija #1987

A post shared by @ foto.nostalgija on

Останати вести од Радио Милева