Радио Милева

Леонадро Ди Каприо на својата 22 години помлада девојка и организираше роденденска забава на јахта

Леонадро Ди Каприо на својата 22 години помлада девојка и организираше роденденска забава на јахта
фото: Профимедиа

Актерот Леонардо Ди Каприо (45) на неговата јахта „Marina del Rey“  и приреди роденденско изненадување на својата девојка  Камила Морен (23).

Имено, актерот на својата сакана и приреди прослава на луксузната јахта која е долга 43 метри. На забавата имаше многу гости, а тие испловија од Лос Анџелес до Малибу.

фото: Профимедиа

На забавата имаше и доста познати личности, меѓу кои и Актерката Нина Добрев, олимпискиот сноубордер Шон Вајт и актерите Кевин Коноли и Лукас Хас. Поради пандемијата со корона, некои од гостите биле забележани со маска на лицето.

фото: Профимедиа

Манекенката и актерот се во врска од декември 2017 година.

Останати вести од Радио Милева