Радио Милева

Кога Лени Кравиц ќе се разголи, жените оправдано фантазираат (фото)

Кога Лени Кравиц ќе се разголи, жените оправдано фантазираат  (фото)
фото:лени кравиц за wwd/инстаграм

Рок музичарот Лени Кравиц деновиве интензивно ги најавува своите мемоари под наслов „let love rule“, кои излегуваат многу наскоро.

Токму по тој повод Лени периодов беше доста зафатен со давање интервјуа и снимање фотосесии за светски познати магазини.

 

View this post on Instagram

 

Book & audiobook. 3 days. #LetLoveRule

A post shared by Lenny Kravitz (@lennykravitz) on

56-годишнио Кравиц се појави на насловната страница на магазинот „Men’s Health“ каде го покажа своето совршено тело за кое жените ширум светот оправдано фантазираат.

Имено, познатиот рокер позирал без маица, облечен во фармерки со ремен, а она од кое многу жени не можеле да го тргнат погледот се неговите совршени стомачни мускули.

 

View this post on Instagram

 

Cover of @menshealthmag November 2020. Read the full story at link in bio. 📸: @markseliger

A post shared by Lenny Kravitz (@lennykravitz) on

Пејачот и во шестата деценија од животот воодушевува со својата фигура и извајаните мускули, а неговиот екстравагантен изглед до ден-денес привлекува. Лени на фотографиите има очила за сонце и ѓердан околу вратот, а во раката држи даска за сурфање.

Што се’ќе открие Лени, сотанува да почекаме…

Останати вести од Радио Милева