Радио Милева

Лекарите принудени да го врзат за кревет: Дарко Лазиќ направи хаос во болницата

Лекарите принудени да го врзат за кревет: Дарко Лазиќ направи хаос во болницата
Foto: Dejan Briza/Alo!

Пејачот Дарко Лазиќ (27) моментално минува низ тежок период поради апстененцијална крза, а како што дознава српски Телеграф, лекарите биле принудени да го врзат за кревет откако направил хаос, врескал, односно бил во целосен дилириум.

-Стостојбата на Лазиќ ќе беше далеку подобра да не се дрогираше. Од кога е свесен, се појави огромен проблем бидејќи е зависник од наркотици. Кризата се повеќе се засилува, бидејќи прекина да користи опијати, а по неколку неуспешни обиди на мирен начин да ги натера лекарите да му дадат некои психоактивни супстанци за да не трпи болки, почна да прави хаос. Откако се пробуди почна да фрла се од болничкиот кревет. Лекарите беа изненадени колку сила има во тој момент. Почна да ја стега вилицата, па удираше со рацет. Се сруши на семја, а пациентите во просторијата почнаа да ги викаат лекарите бидејќи се исплашија, вели изворот и продолжува:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on


-Медицинските лица по инцидентот влезе во собата и веднаш го врзаа за кревет, бидејќи тоа беше единствен начин додека помине најлошото.

foto:insatgram