Радио Милева
Девојка со повеќе таленти

Лејла од турската серија „Романтичарот“ е „бомба“ во костим за капење (фото)

Лејла од турската серија „Романтичарот“ е „бомба“ во костим за капење (фото)
фото:ознур серчелер/инстаграм

Ознур Серчелер е 33 годишна турска актерка која љуботелите на турските серии ја гледаат во улогата на Лејла во романтичната коедија „Романтичарот“.

Таа га глуми улогата на сестрата на главната протагонистка во серијата, Санем или актерката Демет Оздемир.

 

View this post on Instagram

 

Kendim çaldım, kendim oynadım 😄 @modasahnesi – bütün çılgınlar sever beni

A post shared by oznurserceler (@oznurserceler) on

Лејла дипломирала на Академијата за музичка уметност во Истанбил, што е нејзина примарна професија, а подоцна почнува да се занимава и со моделство кое пак и ги нопси улогите во серии.

Убавата Ознур е активен корисник на социјалните мрежи, а таму може да се погледнат доста нејзини фотографии, а од поновите може да се види и дека во костим за капење изгледа „бомбастично“.

 

View this post on Instagram

 

☀️

A post shared by oznurserceler (@oznurserceler) on

 

View this post on Instagram

 

Yaz mevsimi en sevdiğim ☀️💙

A post shared by oznurserceler (@oznurserceler) on

Останати вести од Радио Милева