Радио Милева

Лажеше дека е во брак, „плукаше“ по поранешната, а сега Стјепан Хаусер има нова девојка и тоа повторно пејачка?! (видео)

Лажеше дека е во брак, „плукаше“ по поранешната, а сега Стјепан Хаусер има нова девојка и тоа повторно пејачка?! (видео)
фото:инстаграм/стјепан хаусер

Стјепан Хаусер, половината од популарните „Ту челос“ кој се прослави со влегувањето во врска со пејачката Јелена Розга, ретко зборува за својот приватен живот, но медиумите никако да престанат да откриваат детали од неговото мистериозно секојдневие.

Неодамна пак излезе дека само се шегувале со пијанистката Лоа Астанова и дека никогаш не биле во врска, а камоли во брак, пишува српски Блиц.

Овој пат, тој повторно е на мета на медиумите откако сподели видео со дваесет годишната Италијанка Бенедети Карети со која го пее светскиот хит „Senorita“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HAUSER (@hausercello) on

На видеото не се гледа лицето на пејачката, но нејзината тетоважа веднаш стана мета на озборување бидејќи му ја посветила токму на нејзиното ново момче.

-Нејзиното тело совршено изгледа во моите раце, напиша музичарот под видео снимката.

фото:принтскрин/јутјуб

Инаку Хаусер е некогашен свршеник на пејачката Јелена Розга, но иако сите им предвидуваа брак, нивното раскинување беше болно.