Радио Милева
емотивна порака од сестра и

Ксенија Пајчин денес требаше да наполни 42 години: Пред судниот ден била на ТВ и сите го забележале кобниот предзнак (ФОТО)

Ксенија Пајчин денес требаше да наполни 42 години: Пред судниот ден била на ТВ и сите го забележале кобниот предзнак (ФОТО)

Пејачката Ксенија Пајчин беше трагично убиена на 16 март 2010 година, кога нејзиното момче, манекенот  Филип Каписода,  коа ја убило во нејзиниот стан на улицата Никшиќка, а  потоа извршило самоубиство,  да бепе жива, денес би го славела 42-риот роденден.

Таа  својот последен сингл го издаде во 2009 година во соработка со MC Stojan („Побрзај“), кој постигна голем успех, иако уште од 2006 година пејачката немаше издадено ниту еден албум.
Јавноста ја ја поврзуваше со многу момчиња во животот, а еден од нив беше и Бане Ковачевиќ од групата „187“, кој почина неодамна при операција на срцето. Многумина го сметаат Бане и за нејзината најголема љубов, а кога се впушти во романса со манекенот Филип Каписода, сè и тргна надолу.

Во нејзиниот последен телевизиски настап на „Вие прашувате“, Ксенија се појавила со модринка, поради што сè уште се шпекулира дека Каписода уште претходно физички ја малтретирал својата девојка. Само неколку дена подоцна, манекенот ја уби Пајчин, а потоа и самиот си пресуди.

Миа Пајчин, полусестрата на Ксенија, напиша вознемирувачка порака на Инстаграм.

„На денешниов ден, многу пријатели на Ксенија се сетија на нејзината големина и споделија емотивни пораки, а најемотивниот пост е од нејзината сестра Миа Пајчин:

“42? Денес тоа би прославувале… Замиси, јас имам 22 години. Колку бргу лета времето… Јас би сакал да ти раскажам толку многу, но … Знам дека ме чуваш безбедно, знам дека се смееш и таму затоа што си и таму најубава и им заведуваш ред. Она твоето… Мисли на тебе и те сака твојата сестричка. Ксенија е тука“ – напишала Миа, споделувајќи ја нивната заедничка фотографија.

Останати вести од Радио Милева