Радио Милева
посегнал по себе си...

Крстиња Тодоровиќ, натпреварувачката од „Ѕвездите на Гранд“ ја откри причината за смртта на трагично починатиот пејач Момир Луковац: „Се самоубил со пиштол во станот“!

Крстиња Тодоровиќ, натпреварувачката од „Ѕвездите на Гранд“ ја откри причината за смртта на трагично починатиот пејач Момир Луковац: „Се самоубил со пиштол во станот“!

Крстиња Тодоровиќ, натпреварувачкатат во „Ѕвездите на Гранд“ и трагично починатиот пејач Момир Луковац (24) заедно оделе во музичко училиште, заедно се натпреваруваа во музичка шоу програма, биле блиски со години.

Таа сега се огласи по повод смртта на Момир, и откри што се случило вчеравечер во Црна Гора.

„Тоа се случило доцна сношти, веста нè затече околу 21 часот, но бидејќи истрагата сè уште траеше, ние како негови колеги и пријатели не смеевме да доаѓаме таму заради ситуацијата со короната, дури нема да можеме да изразиме ниту сочувство Никој не знае што можело да го наведе на самоубиство, тој беше сосема нормален и во комуникација и со момчињата со кои бил вчера. Целиот негов живот е во музика, весел дух и расположение. Тој дури си подготви и песна за еден фестивал, немаше никакви индикации дека тоа може да се случи’ – низ солзи раскажала Крстиња.

„Пејачката истакнува дека ништо не ја наговестило трагедија. Момир бил весело и нормално момче и  вчера, во вторникот, 20 април, бил во студиото каде што снимал песна.

„Моите колеги велат дека тие биле со него вчера во студиото на еден наш пријател, каде што ја снимил песната, дека немало никакви  индикации дека тоа може да се случи.  Од студиото потврдија дека тој бил во сосема нормално расположение, не можеле да претпостават вакво нешто, дека ќе се случи неколку часа подоцна“ – рекла Тодоровиќ.

„Кога дознав, веднаш се јавив во брзата помош да видам дали тоа навистина се случило и добив информација дека се застрелал со пиштол. Тие велат дека истрагата е во тек, дека тој се самоубил во станот во кој живеше со својата девојка. Ништо не е официјално познато, не ги сопштуваат  деталите, луѓето само нагаѓаат“ – раскажала Крстиња.

Останати вести од Радио Милева