Радио Милева
Избор за чиста петка

Кристина Димитриевска седна во жири: Мисицата во секси издание на гости кај Елена Стефановска (фото)

Кристина Димитриевска седна во жири: Мисицата во секси издание на гости кај Елена Стефановска (фото)
фото:кристина димитриевска/инстаграм принтскрин

Во 10-та сеозна на емисиајта „Живот со стил“ на ТВ водителката Елена Стефановска, секоја недела во жири гостуваат познати пејачи,стилисти,дизајнери,водители… кои го оценуваат модниот избор на две учеснички.

Во најновото издание за првпат во жирито седна балканската мисица со тетовска адреса, Кристина Димитриевска.

Доколу се оценува нечија модна комбинација, тогаш и самиот треба да бидеш за пример, а Кристина квалитетно се потрудила околу тоа. Имено, таа се појави во секси и женствено издание од црно – бел топ, споен со тесно црно здолниште кое ја истакна нејзината одлична фигура.

Комбинацијата беше заокружена со мантил исто така во црн-бел принт и високи потпетици, а посебен детаљ беа впечатливите очила за сонце.

фото:кристина димитриевска/инстаграм принтскрин

Кристина и Елена се фотографираа за спомен пред трговскиот центар, а фотографијата се најде на Инстраграм.

Какви ќе бидат модните коментари на убавата мисица и кој ќе биде нејзиниот фаворит од кандидатките кои ќе се натпреваруваат, останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева