Радио Милева

Кристина Димитриевска на својот роденден откри дека пред 24 години на нејзината мајка и се случило чудо (фото)

Кристина Димитриевска на својот роденден откри дека пред 24 години на нејзината мајка и се случило чудо (фото)
фото:кристина димитриевска/инстаграм/принтскрин

Нашата македонска убавица, модел, мисица, фитнес тренер и пејачка, Кристина Димитриевска има ден за славење – нејзиниот роденден кој е поразличен и посебен во нејзиниот семеен дом во Тетово.

Имено, убавата Кики откри дека пред 24 години нејзината мајка на својот роденден ја родила неа и го добила најубавиот подарок што може да го добие една жена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MISS BALKAN 2019 👑 (@kristina.dimitry) on

Сега на ист датум мајката и ќерката слават роденден, а како што вели Кристина тие си се подарок една на друга:

-Јас и ти сме најубавиот поклон една на друга…Фала што ме роди на твојот роденден…Овој ден е посебен – напиша Кристина во описот на фотографијата каде е стисната до мама.

Среќен роденден на овие посебни дами!

Останати вести од Радио Милева