Радио Милева

Кристина Димитриевска е мис Балкан, а еве ја нејзината мајка од која ја наследила убавината (фото)

Кристина Димитриевска е мис Балкан, а еве ја нејзината мајка од која ја наследила убавината (фото)
фото:кристина димитриевска/инстаграм

Според она што го објавува на социјалните мрежи, нашата балканска убавица, Кристина Димитриевска, никако не мирува.

Ако не е во теретана, тогаш е на некоја ревија, фотосесија, снимање спот…Но, изминатиот викенд имаше нешто многу поважно од сето тоа – роденденот на синчето Давид кое наполни три години и веќе е потпораснато детенце.

Мама Кристина со своите следбеници сподели неколку фотографии од овој важен ден, но не откри дали на роденденот бил и тато Даниел.

Меѓу многуте фотографии Кристина сподели и една неочекувана фотографија и со тоа откри од кого ја наследила убавината.

-Мојата мајка, пишува Кристина во обисот на фотографијата каде позира убавата мама.

фото:кристина димитриевска/инстаграм

-Крушата под круша паѓа, глади еден од коментарите кои осамнаа под објавата.

фото:кристина димитриевска/инстаграм

Инаку, од своите модни ангажмани, Кристина последно беше модел на Саемот нза венчавки каде носеше раскошна венчаница на италијанскиот бренд Моника Лорети.

Останати вести од Радио Милева