Радио Милева

Кралското семејство вработува: Ова се условите кои треба да ги исполните

Кралското семејство вработува: Ова се условите кои треба да ги исполните

Пред неколку дена медиумите пишуваа дека асистенката на Меган Маркл дала отказ бидејќи однесувањето на војвотката станало неподносливо.

Како што пишува „Блиц“,  војвотката од Сасекс и Кембриџ бараат неколку луѓе за работа во палатата.

Откако асистентката на Меган даде отказ, војвотката итно бара нова лична асистентка. Освен тоа бара и дадилка бидејќи во април ќе пристигне принова.

Дадилката треба да знае да зборува неколку јазици, а и да знае да готви. Војвотката од Сасекс бара и приватен секретар, а таков работник бара и принцот Хари.

Од друга страна, Кејт Мидлтон бара и модна креторка бидејќи жената која работела за неа заминува на породилно отсуство.