Радио Милева

Кралското семејство денес слави: Меган Маркл се породила во тајност!?

Кралското семејство денес слави: Меган Маркл се породила во тајност!?
фото:Profimedia

Британските медиуми се фокусирани на наводите дека Меган Мaркл се породила во тајност, а денес мистеријата ќе биде решена.

Имено, малата принцеза Шарлот денес слави роденден, а во таа прилика ќе се појават сите членови на семејтвото, очекувано е меѓу нив да биде и Меган. Додека некои тврдат дека нема да дојде бидејќи се породила и се уште не го напушта домот, други тврдат дека ќе се појави со трудничкиот стомак и ќе докаже дека натписите се лажни.

Инаку, миленичката на кралското семејство денес го слави четвртиот роденден. Малата Шарлот допрунесува во британската економија, се што Kејт облекува на своето девојче во рок од еден ден се распродава во продавниците.

Шарлот која ја споредуваат со кралицата елизабета, со раѓањето влезе во историјата, бидејќи до сега „заработи“ повеќе од 5 милијарди евра едноставно на своето име и презиме.

Останати вести од Радио Милева